Pistolety do malowania

Pistolety malarskie do malowania natryskowego ścian

Agregat malarski pozwala znacznie skrócić czas malowania dużych powierzchni. Jednym z niezbędnych akcesoriów do tego urządzenia jest pistolet do malowania natryskowego. W naszej ofercie znajdziesz odpowiedni pistolet zarówno do farby jak i cięższych materiałów takich jak masa szpachlowa. Prezentowane przez nas urządzenia pasują do agregatów znanych marek takich jak Wagner, Titan, Airlesco, Speeflo czy Graco.

Pistolety natryskowe nadają się do malowania ścian i innych powierzchni farbami emulsyjnymi, akrylowymi i lateksowymi, a droższe modele również farbami fasadowymi.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Pistolet natryskowy – Wagner, Titan, Graco

Jeżeli masz problem z odpowiednim dopasowaniem pistoletu malarskiego do swojego agregatu oraz do pracy, którą masz wykonać, skontaktuj się z naszymi przedstawicielami. Nasi eksperci poradzą nie tylko jak dobrać pistolet, ale również zaproponują odpowiednie dysze do agregatów malarskich, dzięki której malowanie dużych powierzchni będzie przebiegało bez zakłóceń.

Pistolet do malowania – jaki wybrać?

Wybór odpowiedniego pistoletu malarskiego ma ogromny wpływ na komfort pracy. Warto tutaj wspomnieć, że na rynku dostępne są pistolety o różnej wadze oraz typie spustu. Przy wyborze odpowiedniego narzędzia pracy warto też zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonano pistolet. Pistolety plastikowe są tańsze, ale jeżeli zależy nam na wytrzymałości należy poszukać akcesorium wykonanego ze stali lub aluminium.

Przy poszukiwaniach idealnego pistoletu zwróćmy uwagę także na spust. Producenci oferują pistolety do malowania ze spustem na 2 lub 4 palce. Sprawdźmy też jaki filtr paluszkowy pasuje do urządzenia oraz czy jest on łatwo wymienialny, a także do jakich węży malarskich pistolet może zostać podłączony. Standardowo przy farbach stosuje się podłączenie do węża na 1″. Jeżeli chcemy narzucać gęstsze materiały, wtedy stosuje się grubsze węże na 3/8″ podłączone do specjalnych agregatów do szpachlowania.

Ważne jest także informacja z jakim ciśnieniem będziemy nanosić farbę. Pistolety natryskowe mają podane maksymalne ciśnienie, jakie są w stanie wytrzymać. Dostępne są modele o maksymalnym ciśnieniu roboczym 25 MPa (250 bar) lub wytrzymujące nawet pracę przy 50 MPa (500 bar).

h3 Szeroki wybór akcesoriów i narzędzi do malowania

W naszej ofercie znajdziesz bogaty wybór produktów do tynkowania, malowania ścian czy kładzenia posadzek. Stale poszerzamy nasz asortyment i dostosowujemy go do twoich potrzeb. Świadczymy także usługę serwisu dla urządzeń takich jak:

Pełną informację o usłudze uzyskasz w zakładce SERWIS.

Partnerzy