Gładzie polimerowe (akrylowe)

Gładź polimerowa – nazywana też gładzią akrylową – to materiał budowlany, którego spoiwem jest suchy polimer. Wykorzystanie w mieszance polimeru sprawia, że gładź jest elastyczna i wytrzymała a wszelkie nierówności zostają perfekcyjnie wyrównane. Te cechy wykorzystuje się przy gładzeniu ścian  i sufitów narażonych na naprężenia i drobne ruchy konstrukcyjnych.

Kolejną zaletą gładzi akrylowych jest fakt, że wytrzymują one wyższą temperaturę niż  gładź gipsowa. Gładź szpachlowa na bazie polimeru – mimo że należy do materiałów budowlanych stosunkowo nowych – znalazła szerokie zastosowanie przy szpachlowaniu maszynowym. Zaletą, która daje przewagę temu typowi gładzi nad gładziami gipsowymi jest mniejsze straty materiału. Gładź polimerowa nie odkłada się na ściankach węża dzięki czemu można taką samą ilością materiału nałożyć na większą powierzchnię. Zastosowanie agregatu do szpachlowania dodatkowo wpływa na jakość i szybkość prac.

Ważną cechą charakterystyczną gładzi polimerowych jest ich zwiększona odporność na działanie wilgoci. Z tego powodu możemy kłaść je w pomieszczeniach, w których mieszanki gipsowe się nie sprawdzają – w kuchniach, łazienkach czy suszarniach.

Gładzie akrylowe tak jak i gładzie gipsowe wymagają szlifowania podłoża po nałożeniu i wyschnięciu.  Na rynku dostępne są gotowe masy szpachlowe jak również mieszanki do samodzielnego rozrobienia z woda.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą BMB Technologie. W naszym sklepie znajdziesz produkty dla tynkarzy, malarzy i posadzkarzy!

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Partnerzy