Wieszaki, łączniki do sufitu podwieszanego

Montaż sufitu podwieszanego wymaga zastosowania materiałów najwyższej jakości zapewniających bezpieczeństwo przy późniejszym użytkowaniu pomieszczeń. Wieszak obrotowy czy bezpośredni stosuje się do podwieszenia profili CD, z których wykonana jest konstrukcja sufitu. Wieszaki do sufitu podwieszanego dają nam możliwość regulacji wysokości podwieszenia. Oferowane przez nas wieszaki do profili CD zostały wyprodukowane przez wiodącego producenta systemów suchej zabudowy – firmę Knauf. 

W naszym sklepie znajdziesz wieszaki do montażu sufitów podwieszanych lekkich jaki tych o znacznym ciężarze. Oferujemy: wieszaki bezpośrednie, kotwowe czy obrotowe oraz łączniki wzdłużne, uniwersalne, sprężyste i krzyżowe. 

Sprawdź także profile i narożniki do sufitu podwieszanego, kołki oraz wkręty do płyt gipsowo-kartonowych.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 23

SUFIT PODWIESZANY – CO ILE WIESZAKI?

Odpowiednie rozmieszczenie profili to podstawa solidnie wykonanej konstrukcji. Jeśli zaniedbamy temat rozstawu wieszaków, nasz sufit podwieszany może nie być niewystarczająco wytrzymały i sztywny.

W przypadku sufitu jednopoziomowego, odległość między profilami nie powinna przekraczać 60 centymetrów. Standardowo stosuje się rozstaw 40 cm. Zalecany rozstaw nośnych profili CD w przypadku sufitu podwieszanego jednopoziomowego krzyżowego to maksymalne 50 cm.

Inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku sufitów podwieszanych dwupoziomowych krzyżowych – tutaj profile główne powinny być rozmieszczone co 120 cm, a nośne maksymalnie co 50 cm. Wieszak obrotowy do głównych profili CD w przypadku cięższych i niższych sufitów montuje się co 65 centymetrów, a wieszaki do profili nośnych co 40 cm.

SUFITY PODWIESZANE – JAKIE WIESZAKI SUFITOWE WYBRAĆ?

W przypadku wątpliwości, jaki rodzaj wieszaka do sufitów podwieszanych należy zastosować, prosimy o kontakt z naszymi doradcami. Specjaliści doradzą oraz pomogą wybrać odpowiednie elementy do zastosowania przy montażu sufitu w systemie suchej zabudowy.

Partnerzy