Profile klasyczne

Profile klasyczne służą do budowy szkieletu konstrukcji z płyt kartonowo-gipsowych. W naszej ofercie posiadamy szereg profili różniących się kształtem oraz zastosowanie. Wykonane zostały z ocynkowanych ogniowo profili stalowych. Przy doborze odpowiedniego profilu należy zwrócić uwagę na grubość warstwy ocynku, gdyż te z cieńszą warstwą nie nadają się do pomieszczeń, w których panuje duża wilgotność (kuchnie, łazienki). 

Oferujemy kompletne systemy profili wraz z akcesoriami do montażu takimi jak: kołki, wieszaki, wkręty czy łączniki.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Profile CW

Są to profile ustawiane pionowo i stanowiące główną składową szkieletu konstrukcji ścian. Profile CW zawierają otwory przez które można prowadzić instalacje elektryczne wewnątrz przegrody.

Profil UW

Profile te służą do mocowania płyt gipsowo-kartonowych do podłoża czy sufitu. Montuje się je poziomo dzięki czemu zapobiegają przesuwaniu się słupków CW.

Profil UA

Ze względu na swoją zwiększoną wytrzymałość profile UA stosuje się jako pionowe słupki w ościeżnicach drzwi czy na zakończeniu ścianek działowych. 

Profile CW, UW i UA dostępne są w naszym sklepie w kilku szerokościach: 28, 50 , 75, 100, 125 i 150 mm oraz w różnych wysokościach: 2600, 3000, 3500, 4000, 5000 mm.

Profile do montażu sufitu i zabudowy poddasza

Przy montaży sufitów podwieszanych stosowane są profile CD, które używane są również do zabudowy poddaszy czy budowie przedścianek. Do wzmacniania konstrukcji stosowane są profile przyścienne UD o różnej szerokości.

Zachęcamy do zapoznania się również z ofertą na profile C3/C5 o zwiększonej kwasoodporności

Partnerzy