Agregaty tynkarskie PFT (25)
Niezawodny agregat tynkarski PFT – Sprawdzona jakość w niemieckim wykonaniu
Agregaty tynkarskie, do mechanicznego nakładania materiałów, niemieckiej firmy Knauf PFT to jakość w najlepszym wykonaniu. Każdy profesjonalista doceni te urządzenia, które idealnie nadają się do wykonywania tynków i wylewek.
Agregat tynkarskie PFT jest pracują w trybie ciągłym urządzeniem, dzięki czemu proces nanoszenia tynku przebiega bezproblemowo. Automatycznie mieszają i pompują wszystkie rodzaje suchych mieszanek wytwarzanych w oparciu o gips, wapno i cement. Dostępne urządzenia z powodzeniem mogą być obsługiwane przez jedną osobę.
Agregat tynkarski PFT przystosowany jest do mechanicznego mieszania suchych zapraw z wodą. Cały proces jest w pełni automatyczny, dzięki czemu uzyskujemy mieszankę o stałej konsystencji gotową do zastosowania na ścianie. Agregaty PFT są przystosowane do nakładania różnych materiałów. Można nimi nakładać m.in. zaprawy do wypełniania fug, zaprawy zbrojeniowe i wiele innych.
Części do agregatów do tynkowania PFT
PFT jest pracującym w trybie ciągłym agregatem tynkarskim do wszelkich prac budowlanych związanych z nakładaniem tynków na powierzchnie pionowe.
Agregaty oferowane w naszym sklepie wyposażone są w niezbędny sprzęt potrzebny do bezproblemowego uruchomienia i pracy urządzenie. Jeżeli jednak chcesz rozszerzyć możliwości urządzeń, dokonać konserwacji lub napraw sprawdź koniecznie naszą ofertę.
W przypadku awarii nie musisz martwić się o to, czy znajdziesz odpowiedni element zastępczy. Zadzwoń lub przyjdź do naszej siedziby, a nasi specjaliści pomogą dobrać Ci odpowiednią część.
W ofercie dostępne są także akcesoria przystosowane do agregatu tynkarskiego PFT takie jak mieszadła, czyszczaki, klucze do kół, silniki czy transformatory.
Wysoce wydajne agregaty tynkarskie PFT dla dużych powierzchni
Agregat PFT, oferujący wysoką wydajność podawania materiałów wraz z możliwością łącznego stosowania różnych systemów napełniania materiałem, co pozwala na elastyczne dostosowanie agregatu do różnych potrzeb budowlanych. PFT G4 to kompaktowy, łatwy do transportowania agregat tynkarski, wykonany z dbałością o szczegóły, który zapewnia wysoką wydajność podawania. Urządzenie może być zasilane materiałem zarówno z worków, jak i bezpośrednio z silosu lub kontenera, za pomocą pokrywy przelotowej, pokrywy nadmuchu, a także systemu SILOMAT PFT. Dzięki możliwości łącznego stosowania różnych systemów napełniania materiałem agregat ten elastycznie dostosowuje się do różnych potrzeb budowlanych, co pozwala na efektywne wykonanie zadań. Bezpośrednie napełnianie materiałem z worków lub silosów umożliwia szybkie przygotowanie zaprawy do użycia, co minimalizuje przestoje w pracy.
Kompaktowe i wszechstronne agregaty PFT do różnorodnych zastosowań budowlanych
Strefa sucha, przeznaczona do wypełnienia gotową zaprawą, oddzielona jest od strefy mieszania i strefy pompy. Komory mieszania w agregatach PFT zapewniają równomierne wymieszanie zaprawy, co gwarantuje jej jednolitą konsystencję. Napełnianie pneumatyczne w agregatach PFT minimalizuje ryzyko przerw w pracy i zwiększa efektywność procesu tynkowania. Agregaty PFT są zaprojektowane do pracy w miejscu urabiania materiału, co eliminuje konieczność transportu gotowych mieszanek na duże odległości. Obszerna skrzynka narzędziowa, zaprojektowana do przechowywania czyszczaka rury mieszania, wału czyszczącego czy pistoletu natryskowego, oraz możliwość stosowania zapraw do wypełniania fug i zapraw zbrojeniowych, dodatkowo zwiększają funkcjonalność urządzenia. Agregaty PFT są wytrzymałe na znaczne obciążenia, co gwarantuje ich długotrwałą i bezawaryjną pracę.
Specjalistyczna pomoc
Nasi specjaliści pozostają do Państwa dyspozycji. Pomogą dobrać odpowiedni agregat tynkarski oraz skompletują niezbędne akcesoria do niego. Dodatkowo zawsze możesz liczyć na wyjątkowo konkurencyjne ceny. Odwiedź nasz sklep w Warszawie lub sprawdź jakie promocje czekają na ciebie na naszych stronach.
Najczęściej zadawane pytania
Co to jest agregat tynkarski?
Agregat tynkarski jest to uniwersalne urządzenie, które służy do mechanicznego nakładania różnego rodzaju materiałów. Można nim nakładać tynki, cementowo-wapienne, wapienne, gipsowe, tynki izolacyjne, zaprawy murarskie czy wylewki samopoziomujące. W przeciwieństwie do ręcznej aplikacji tynków agregat znacząco podnosi szybkość i jakość prowadzonych prac. W zależności od typu i modelu urządzenia współpracują z mieszankami suchymi lub mokrymi.
Większość agregatów wyposażona jest w koła, w celu łatwiejszego ich transportowania na placu budowy.
Jak działa agregat tynkarski?
W wielkim skrócie – zasada działania agregatu tynkarskiego opiera się o rozdrabnianie podanej mieszanki i równomierne nakładanie masy tynkarskiej na ścianę / sufit przy pomocy specjalnego węża.
Do kosza zasypowego wsypuje się suchą mieszankę tynkarską, która następnie jest transportowana do komory mieszarki. W niej następuje wymieszanie suchej zaprawy z wodą – dostarczaną poprzez układ wodny.
Po dokładnym wymieszaniu zaprawa wędruje pompą ślimakową do węża, a następnie pistoletu. Strumień powietrza – dostarczany z układu powietrznego – wyrzuca gotową zaprawę w pożądanym kierunku. Regulacji strumienia zaprawy dokonuje się za pomocą ustawień dyszy.
Jak obsługiwać agregat tynkarski?
Obsługa agregatu do tynkowania różni się w zależności od modelu i marki urządzenia. Przed rozpoczęciem pracy należy zapoznać się z instrukcją obsługi i upewnić, że wszystkie elementy zostały poprawnie zamontowane.
Szczególną troskę należy przyłożyć do dbałości o bezpieczeństwo operatora i osób postronnych. Osoba obsługująca maszynę powinna posiadać ochronę słuchu oraz okulary ochronne.
Jak uruchomić agregat tynkarski?
Przystępując do uruchomienia agregatu należy sprawdzić stan techniczny agregatu, szczelność przewodów i połączeń oraz stan końcówek do tynkarskich zapraw budowlanych. Upewniamy się także, czy wąż doprowadzający wodę podłączony jest do sieci wodociągowej, a przewód zasilania do prądu.
Następnie sprawdzamy, czy wszystkie przełączniki ustawione są w pozycji zero. Dopiero wtedy możemy podłączyć wąż tynkarski do agregatu i pistoletu natryskowego.
Kolejnym krokiem jest uruchomienie agregatu. Zamykamy zawór powietrza przy pistolecie, umieszczamy wąż wychodzący z układu wodnego w wiaderku i uruchamiamy przepływ wody. Po uruchomieniu sprawdzamy czy silniki obracają się we właściwych kierunkach.
Jeżeli tak jest, zabezpieczamy wyłącznik ogranicznikiem. Zamykamy zawór powietrza, wąż podłączamy do kolumny mieszarki i odchylamy motoreduktor. Napełniamy komorę mieszarki wodą, wkładamy mieszak do kolumny i zesprzęglamy go ze ślimakiem i motoreduktorem.
Następnie otwieramy zawór powietrza przy pistolecie, co skutkuje uruchomieniem agregatu. Zużycie wody regulujemy zaworem wodnym, a po napełnieniu kosza zasypowego możemy przystąpić do pracy.
Jakie urządzenie wybrać?
Decydując się na zakup bądź wynajem agregatu tynkarskiego należy zwrócić uwagę na kilka kwestii:
- rodzaj materiałów, z jakim dana maszyna tynkarska może pracować,
- wielkość zbiornika,
- odległość pompowania,
- ciśnienie zasilania wody,
- moc - dzięki odpowiedniemu ciśnieniu zwiększymy odległość podawania mechanicznego tynków,
- wydajność,
- wyposażenie dodatkowe,
- rozmiar i waga urządzenia - ich niewielkie wymiary i niski ciężar umożliwiają wygodny transport.
Więcej o tym, jak wybrać agregat tynkarski znajdziecie na naszym blogu.
Gdzie wypożyczyć maszynę do tynkowania?
W Warszawie agregat tynkarski PFT można wynająć w firmie BMB Serwis, która od 2010 roku zajmuje się wypożyczaniem sprzętu budowlanego. Firma nie tylko gwarantuje wysokiej jakości sprzęt ale także pomoc i profesjonalne doradztwo.
Gdzie kupić agregat tynkarski?
Agregaty tynkarskie renomowanych producentów możecie Państwo nabyć w siedzibie naszej firmy w Warszawie lub za pośrednictwem strony internetowej. W naszej ofercie znajdziesz sprawdzone urządzenia, fachową pomoc sprzedawcy oraz w przypadku awarii serwis gwarancyjny zakupionych u nas maszyn.
Ile kosztuje agregat tynkarski?
Cena za urządzenie jest różna w zależności od modelu, zastosowania i dodatkowych funkcji. Prosty agregat kupisz już za 10 000 zł. Przy zakupie bardziej specjalistycznego sprzętu liczyć się należy z wydatkiem sięgającym kilkudziesięciu tysięcy złotych (nawet do 55 tys. zł).
Warto zainwestować w sprzęt nie sugerując się żadnymi sztucznymi obniżkami w postaci dodatkowych bonów rabatowych, które w rzeczywistości zawyżają cenę maszyny.
Jeżeli nowe urządzenia są obecnie poza Twoimi możliwościami finansowymi, skontaktuj się z naszym sklepem. W naszej ofercie znajdziesz używane agregaty w rozsądnej cenie. Każdy z nich został dokładnie sprawdzony i nadaje się do natychmiastowego rozpoczęcia prac.